Вже понад 100 років людство використовує автоматичні трансмісії, які за цей час встигли не лише вдосконалитись, а й зібрати навколо себе безліч міфів. Давайте разом розглянемо і розіб'ємо три найпоширеніші міфи про автоматичні трансмісії (АКПП).

Розбираємо міфи про автоматичні трансмісії: Правда про АКПП

Міф 1: Автомобілі з АКПП дуже «ненажерливі» По-перше, паливна економічність не залежить виключно від типу трансмісії. По-друге, термін "автомати" охоплює різноманітні типи коробок передач, включаючи роботизовані та варіатори, які впливають на витрати палива по-різному. Деякі типи трансмісій, такі як DSG і PDK з подвійним зчепленням, можуть підтримувати паливну економічність на рівні МКПП. Важливо пам'ятати, що витрати палива залежать від стилю водіння, погодних умов і типу дорожнього покриття.

Міф 2: На «механіці» швидший розгін Сучасні автоматичні трансмісії здатні перемикати передачі швидше, ніж за 1 секунду. Згадайте, скільки часу потрібно пересічному водію, щоб витиснути зчеплення, вимкнути одну передачу та увімкнути іншу. Перевага у швидкості перемикання безперечно на боці сучасних АКПП. Хоча автомобілі для перегонів частіше обладнані механічними трансмісіями, за їхніми кермами сидять професійні гонщики, що володіють вмінням швидко перемикати передачі.

Міф 3: Автоматичні трансмісії ненадійні Дійсно, механічні коробки передач мають простішу конструкцію, але це не означає, що вони надійніші. Якщо не проводити своєчасний техогляд авто, заміну трансмісійної рідини та не дотримуватись правил експлуатації, трансмісія будь-якого типу може швидко вийти з ладу. Правильний догляд за АКПП гарантує її довговічність і високу надійність.